יום ספורט לקידום אורח חיים פעיל - פארק עפולה

אחרי החגים כבר הגיע, הסתיו בפתח וזה בדיוק הזמן לרענן את החשיבות של קיום אורח חיים פעיל.  ב 29.10.14 התקיים יום פעילות גופנית לקידום אורח חיים פעיל, מטעם משרד הרווחה והשירותים החברתיים האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית.  יום הספורט התקיים בפארק עפולה והשתתפו בו כ 150 אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מ 9 מסגרות שונות.

ימי הספורט הם הזדמנות למפגש חברתי, שבירת שיגרת היום יום וכמובן זמן טוב לעסוק בפעילות גופנית, לטעום ממגוון אפשרויות ולאמץ רעיונות להמשך פעילות במסגרות השונות.

יום ספורט לקידום אורח חיים פעיל
מטעם משרד הרווחה והשירותים החברתיים האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית


ביום הספורט התקיימו פעילויות ספורט ב 4 מוקדי פעילות שונים:

פטאנק, בהדרכת נאווה רוזנברג.

בפעילות הפטאנק נחשפו המשתתפים למשחק, למדו את כללי המשק, כלי המשחק וכמובן שיטות ללימוד המשחק ומגוון גדול של משחקים הקשורים בפטאנק.  משחק הפטאנק מתקיים גם כליגה סדירה במהלך השנה ויש אפשרות להזמין מפגש הטמעה למשחק.  אליפות ארצית פתוחה לכל המסגרות תתקיים ב 10.11.14 בפרדסייה.
לפרטים נוספים על האליפות הארצית, מפגשי הטמעה והצטרפות לליגה ניתן לפנות במייל
הליכה נורדית - סיגל והילה

הליכה הליכה נורדית משתמשת בשתי מקלות שעוצבו במיוחד לעבודה עם פלג הגוף העליון בזמן ההליכה. כמו בסקי למרחקים, המקלות מופעלים על ידי הזרועות להתאים לכל צעד שהאדם לוקח.  ההליכה בה משתמש הצועד בשני מקלות ההליכה עוזרים להתגבר על הקושי לצאת להליכה, על הפחד מחוסר שיווי משקל ומסייע להתגבר על הקושי.
שימוש במקלות ההליכה מסייע לצועדים להתגבר על המכשלה הגדולה במונעת מעיסוק קבוע בפעילות גופנית: חוסר מוטיבציה.
עוד על הליכה נורדית:
יוגה - עם לילך סמדג'א

בתרגול היוגה עם לילך נרגעו המשתתפים עם מנדלות, תרגילי נשימה, הארכת שרירים, טווחי תנועה במפרקים, איזון ויציבה.  הפעילות בשילוב צלילים של קערות טיבטיות, מנדלות מעט רחוק מהמוסיקה ומקום ההתרחשות סייעו להתרגעות ומנוחה בתום הפעילות הגופנית.


משחקי נופש - טניה שמר

טניה הגיע עם ציוד של נופש פעיל.
במוקד הפעילות של טניה היה משחק חופשי בכדורים, מצנח, משחקי מחבט, כדורגל ופעילות עם ציוד המלמד איזון ויציבה נכונה.ביום הפעילות התקיים טקס סיום קצר בו חולקו גביעי השתתפות למסגרות ותעודות השתתפות אישיות לכל אחד מהמשתתפים.  


ביום הספורט מוצעות פעילויות שונות שניתן לבצע בכל זמן ובכל מקום.  הקדישו זמן לפעילות גופנית, תזונה בריאה ומנוחה.

להתראות בימי הספורט הבאים... :)


תגובות